Kurs Java

O aplikacji z nowym frontendem

Aplikacja przygotowana w ramach tego kursu to nowa wersja naszej aplikacji webowej, którą udostępniliśmy online ponad 2 lata temu i która nadal funkcjonuje w naszym portalu. Wtedy przygotowaliśmy poszczególne moduły. Tym razem mamy dla Was nie tylko moduły, ale całą aplikację.

Warto zwrócić uwagę na to, że już wtedy było to coś zupełnie nowego. Jako pierwsi w Polsce udostępniliśmy online pokazową aplikację webową, złożoną ze wszystkich najważniejszych funkcjonalności, jakie są wymagane do stworzenia profesjonalnego systemu informatycznego.

Garść statystyk

Wypuszczenie nowej wersji aplikacji wydaje się dobrym momentem do wykonania podsumowań tego, co wydarzyło się do tej pory. Przyjrzeliśmy się naszym statystykom. Co znaleźliśmy?
Do aplikacji od początku jej działania zalogowało się ponad 75 tys. użytkowników.
Z osób zainteresowanych treściami o aplikacjach web średnio 2 na 5 wykonały logowanie.
Użytkownicy aplikacji stworzyli dotychczas ponad 155 tys. itemów!
Takie liczby bardzo nas cieszą i dają dodatkową motywację do dalszego rozwoju portalu.
Dziękujemy za tak duże zainteresowanie!

Nowości

Od pierwszej wersji (nadal dostępnej do klikania), nieco się pozmieniało. Dodaliśmy rejestrację użytkownika oraz przygotowaliśmy pełny kurs tworzenia całej (!) aplikacji i to w wersji online. Zrobiliśmy go w całości online nie tylko po to, aby iść z duchem czasu, ale też przede wszystkim dlatego, że pozwoliło nam to zbudować kurs w postaci jednej, wielkiej mapy wiedzy o Springu, Spring Boot i Hibernate.

Teraz nie tylko idziesz drogą prowadzącą Cię od A do z przez wszystkie etapy tworzenia kodu, ale też na tej drodze znajdujesz drogowskazy do obszarów, w których uzupełniasz swoją teoretyczną wiedzę. Wszystko w jednym miejscu, w jednym portalu.
Appa Notka. Najnowsza wersja aplikacji zawiera nowy frontend w Angular 12 wraz z komponentami Angular Material. Są to najnowcześniejsze technologie dostępne obecnie na rynku, używane zarówno przez frontendowców, jak i fullstackowców.

Oczywiście nadal dostępna jest wersja w AngularJS. Wszystko do pobrania w jednej paczce. Dzięki temu możesz porównać kod napisany w AngularJS do tego stworzonego w Angularze, co pozwoli Ci poszerzyć horyzonty oraz spojrzeć inaczej na dewelopment i zmiany jakie się w nim dokonują na przestrzeni lat.

Z ciekawostek w bieżącej wersji aplikacji dodaliśmy nowy typ wykresu - radar. Zdjęcie takiego wykresu pochodzące bezpośrednio z aplikacji możesz zobaczyć na dole strony (zaraz za wykresem liniowym).


To, o czym musimy wspomnieć, to wyłączenie z aplikacji importerów xls i csv, ponieważ cieszyły się one zdecydowanie najmniejszą popularnością, a szczere mówiąc, są to tak niezależne funkcjonalności, że wystarczy, jeśli pozostaną dostępne osobno.

Jak wygląda aplikacja?

Nowa wersja aplikacji bazuje na poprzedniej, ale kilka rzeczy przeszło metamorfozę. Poniższe screeny przedstawiają wszystkie funkcjonalności ułożone w logiczną całość. Teraz StartAPPa to kompletna aplikacja webowa, która zawiera rejestrację nowego użytkownika, na którego możesz się zalogować i dalej już jako uwierzytelniony użytkownik korzystać z funkcjonalności takich jak tworzenie, edycja, usuwanie czy przeglądanie elementów.

Widoki ubrane są w nowy design, stworzony dzięki komponentom Angular Material.

Rejestracja użytkownika

Typowa rejestracja w aplikacji webowej. Podajesz podstawowe dane użytkownika, jego profil oraz hasło, na które będziesz się logował(a), aby od teraz korzystać z aplikacji na własnym koncie.
Java CheckedException

Logowanie do aplikacji

Logujesz się do aplikacji na wcześniej zarejestrowanego użytkownika. Istnieje też opcja zalogowania się na użytkownika systemowego, który zawiera kilka zestawów danych tworzonych zawsze podczas pierwszego uruchomienia.
Java CheckedException

Moje konto - Edycja własnych danych

Po zalogowaniu się do aplikacji pojawi się widok wielu zakładek. Możesz wejść w zakładkę My Account (Moje Konto), by zmienić dane swojego profilu. Możliwa jest również zmiana nazwy użytkownika, na którego się logujesz, ale wtedy zostaniesz automatycznie wylogowany(a). Od tego momentu zalogujesz się już za pomocą nowej nazwy użytkownika.
Java CheckedException

Rejestracja innego użytkownika po zalogowaniu

Po wykonaniu logowania nadal możesz rejestrować nowych użytkowników. Wybierasz zakładkę i wprowadzasz dane. Za każdym razem wszystkie kluczowe pola są walidowane.
Java CheckedException

Dodawanie i edycja elementów

Wybierając zakładkę Create Item, możesz tworzyć nowe i edytować istniejące elementy. Masz do wyboru około 10 różnych komponentów, które pozwalają Ci na zapis praktycznie dowolnego rodzaju danych, łącznie ze zdjęciem. Zdjęcie jest wgrywane do katalogu, do którego ścieżka jest podana w pliku konfiguracyjnym.
Java CheckedException

Przeglądanie, filtrowanie i usuwanie elementów

Po dodaniu elementów możesz je przeglądać za pomocą tabelki, która niezależnie od liczby wyników sięga do bazy tylko po zdefiniowaną ilość elementów na stronie, co jest bardzo wydajnym rozwiązaniem. Dane możesz filtrować, możesz przeglądać kolejne strony, a nawet usuwać za pomocą kliknięcia w specjalną ikonę. Bez problemu wyeksportujesz daną stronę do jednego z wybranych formatów plików.
Java CheckedException

Przeglądanie statystyk elementów

W każdej chwili możesz przełączyć się na zakładkę ze statystykami elementów zapisanych w aplikacji. Różne formy wykresów pokażą Ci, ile elementów istnieje w systemie oraz ile z nich należy do danej kategorii czy typu.
Java CheckedException

Resetowanie hasła

Na koniec możesz wykonać resetowanie hasła. Funkcjonalność ta obejmuje wysłanie maila na podany adres z prośbą o potwierdzenie. Dopiero po kliknięciu linka potwierdzającego będzie możliwe ustawienie nowego hasła.
Java CheckedException

Stale się rozwijamy, a więc bądź na bieżąco!
Na ten adres będziemy przesyłać informacje o ważniejszych aktualizacjach, a także o nowych materiałach pojawiających się na stronie.
Polub nas na Facebooku:
Nasi partnerzy: stackshare
Javappa to również profesjonalne usługi programistyczne oparte o technologie JAVA. Jeśli chesz nawiązać z nami kontakt w celu uzyskania doradztwa bądź stworzenia aplikacji webowej powinieneś poznać nasze doświadczenia.
Kliknij O nas .


Pozycjonowanie stron: Grupa TENSE