Kurs Java

Logowanie do aplikacji - Podstawy

Po zaimplementowaniu rejestracji i edycji danych użytkownika przyszedł czas na przygotowanie się do kolejnej funkcjonalności, a więc stworzenia pełnego modułu logowania. Oczywiście przygotowanie obejmie również proces wylogowania. Nauczymy Cię również, jak zaprogramować proces resetowania hasła z wykorzystaniem potwierdzenia mailowego.

Formularz logowania będzie zawierał dwa komponenty tekstowe (input text oraz input password) umożliwiające wprowadzenie adresu email oraz hasła. Do wysłania formularza posłuży nam przycisk Login. Po jego naciśnięciu dane zostaną odpowiednio zwalidowane po stronie interfejsu użytkownika oraz po stronie serwera.

Akcja wylogowania rozpocznie się od wprowadzenia przycisku Logout i zakończy się faktycznym wylogowaniem z serwera. Pozostanie nam przygotowanie procesu resetowania hasła, który będzie wymagał konta pocztowego. Na adres email zostanie wysłany link potwierdzający chęć zmiany hasła.
Java Formularz do rejestracji
Cele naszej implementacji:

Starter

Najczęściej proces logowania jest rozpoczynany przez użytkownika w przeglądarce, następnie wykonywany na serwerze i ostatecznie wraca do przeglądarki użytkownika. Na serwerze część zadań może być wykonana przez nas bądź przez framework (tak się dzieje podczas procesu logowania gdzie część pracy wykonuje za nas Spring). W przypadku procesu resetowania hasła poza wspomnianymi zadaniami dodatkowo wykonywana jest jeszcze operacja wysyłania maila z linkiem resetującym.

Do obsługi ról użytkownika użyjemy – po stronie serwera - wbudownego mechanizmu Springa SecurityConfig... ...
...

Stale się rozwijamy, a więc bądź na bieżąco!
Na ten adres będziemy przesyłać informacje o ważniejszych aktualizacjach, a także o nowych materiałach pojawiających się na stronie.
Polub nas na Facebooku:
Nasi partnerzy: stackshare
Javappa to również profesjonalne usługi programistyczne oparte o technologie JAVA. Jeśli chesz nawiązać z nami kontakt w celu uzyskania doradztwa bądź stworzenia aplikacji webowej powinieneś poznać nasze doświadczenia.
Kliknij O nas .


Pozycjonowanie stron: Grupa TENSE