Kurs Spring

Hibernate - Relacja jeden do jeden

Odwzorowanie relacji bazodanowych to najciekawsze ale i zarazem najbardziej skomplikowane zagadnienie w Hibernate. Stosunkowo najłatwiejszą relacją do zamodelowania jest relacja jeden do jeden (albo jak kto woli jeden do jednego). Przypomnijmy, że w bazie danych występuje ona wtedy, gdy dana rekord tabeli wiąże się bezpośrednio tylko i wyłącznie z jednym rekordem innej tabeli i na odwrót. Oczywiście nie wszystkie rekordy z tych tabel muszą być zawsze powiązane. Może istnieć rekord w jednej tabeli i nie istnieć w drugiej. To jednak oznacza, że w danym momencie nie można mówić o występowaniu jakiejkolwiek relacji. Ważne jest, że w każdej chwili do takiego istniejącego rekordu możemy dowiązać maksymalnie jeden rekord z drugiej tabeli.
Hibernate - relacja jeden do jeden
Modelowanie takiej relacji w Hibernate sprowadza się do użycia adnotacji @OneToOne. Tak więc mając encję Item stworzoną w poprzednim rozdziale, tworzysz teraz encję ItemDescription, która będzie odpowiadać tabeli items_descriptions i która będzie zawierać pole typu Item opisane adnotacją...
Pełny materiał ze wszystkimi źródłami kodu jest dostępny po wykupieniu pakietu. Zapraszamy!
Jeśli zakupiłeś materiał zaloguj się tutaj, aby uzyskać dostęp.

Stale się rozwijamy, a więc bądź na bieżąco!
Na ten adres będziemy przesyłać informacje o ważniejszych aktualizacjach, a także o nowych materiałach pojawiających się na stronie.
Polub nas na Facebooku:
Nasi partnerzy: stackshare
Javappa to również profesjonalne usługi programistyczne oparte o technologie JAVA. Jeśli chesz nawiązać z nami kontakt w celu uzyskania doradztwa bądź stworzenia aplikacji webowej powinieneś poznać nasze doświadczenia.
Kliknij O nas .


Pozycjonowanie stron: Grupa TENSE