Kurs Spring

Hibernate - Orphan removal

W bieżącym rozdziale pokażemy jak wygląda usuwanie elementów kolekcji, tak by wpłynęło to na całkowite usunięcie encji, jeśli nie jest ona z niczym więcej powiązana. Wykonujemy coś takiego, ponieważ nie chcemy pozostawiać w bazie tzw. rekordów osieroconych.

Dodatkowo wprowadzimy Cię jeszcze w temat opakowania obiektów znajdujących się w encji w celu wydzielenia ich funkcjonalności do niezależnej klasy. Mimo tego obiekty takie pozostają nadal w ścisłej relacji określonej przez mapowanie zdefiniowane dla pól.

Nie chcemy zamazywać modelu, który wprowadziliśmy przy omawianiu relacji, dlatego wprowadzamy tutaj dwa nowe typy klas Attribute i AttributeValue. Są one połączone prostą relacją jeden do wiele. Encja atrybutów może więc posiadać wiele wartości, ale jedna wartość może być przypięta tylko i wyłącznie do jednego atrybutu...
Pełny materiał ze wszystkimi źródłami kodu jest dostępny po wykupieniu pakietu. Zapraszamy!
Jeśli zakupiłeś materiał zaloguj się tutaj, aby uzyskać dostęp.

Stale się rozwijamy, a więc bądź na bieżąco!
Na ten adres będziemy przesyłać informacje o ważniejszych aktualizacjach, a także o nowych materiałach pojawiających się na stronie.
Polub nas na Facebooku:
Nasi partnerzy: stackshare
Javappa to również profesjonalne usługi programistyczne oparte o technologie JAVA. Jeśli chesz nawiązać z nami kontakt w celu uzyskania doradztwa bądź stworzenia aplikacji webowej powinieneś poznać nasze doświadczenia.
Kliknij O nas .


Pozycjonowanie stron: Grupa TENSE