Kurs Spring

Hibernate - CRUD

Stworzyliśmy pierwszą encję, więc teraz wypadałoby zapisać ją do bazy. W przypadku, gdy nie korzystamy z żadnego frameworka i używamy jedynie czystego JDBC zapisanie obiektów wiąże się z tym, że najpierw musimy wyciągnąć z nich dane. Następnie jesteśmy zobligowani do przygotowania zapytania, w którym przekażemy te dane, a na końcu wymagane będzie jeszcze uruchomienie tego zapytania. Dużo pracy, dużo kodu i w ogóle czasochłonne zadanie.

Hibernate zawiera rozwiązanie, które umożliwia nam pracę na samych encjach. Poza ekstremalnymi przypadkami nie musimy tworzyć natywanych zapytań. Wykorzystujemy interfejs EntityManager i uruchamiamy odpowiednie metody.

W przypadku Springa z Hibernatem mamy do dyspozycji jeszcze coś więcej. Korzystamy ze Spring Data JPA, które w dalszym ciągu posiada "pod maską" interfejs EntityManager, ale dodaje do tego całą warstwę swoich interfejsów, które znacząco upraszczają obsługę bazy danych.

Pokażemy Ci teraz w jaki sposób zapisujemy, edytujemy oraz usuwamy encję. Równocześnie zaprezentujemy jak pobieramy encje aby sprawdzić wprowadzone przez nas zmiany. Innymi słowy, w bieżącym rozdziale wykonamy instruktaż z tematyki CRUD (Create, Read, Update, Delete) w Hibernate. Poznasz też parę ciekawostek, na przykład po co nam adnotacja @Transactional oraz kiedy dane encji stają się widoczne w bazie.

Create - Zapis nowej encji

W projekcie spring-hibernate-materialy-praktyczne w klasie SpringHibernateInPracticeApplication pierwszy blok instrukcji - CREATE odpowiada za uruchomienie metody create z serwisu ItemService. Wywołanie tej metody doprowadzi do stworzenia pierwszej encji, co przełoży się na zapis danych w bazie...
Pełny materiał ze wszystkimi źródłami kodu jest dostępny po wykupieniu pakietu. Zapraszamy!
Jeśli zakupiłeś materiał zaloguj się tutaj, aby uzyskać dostęp.

Stale się rozwijamy, a więc bądź na bieżąco!
Na ten adres będziemy przesyłać informacje o ważniejszych aktualizacjach, a także o nowych materiałach pojawiających się na stronie.
Polub nas na Facebooku:
Nasi partnerzy: stackshare
Javappa to również profesjonalne usługi programistyczne oparte o technologie JAVA. Jeśli chesz nawiązać z nami kontakt w celu uzyskania doradztwa bądź stworzenia aplikacji webowej powinieneś poznać nasze doświadczenia.
Kliknij O nas .


Pozycjonowanie stron: Grupa TENSE