/>

Wdrożenie zakończone sukcesem

Wdrożenie zakończone sukcesem ...

...czyli początek...? No właśnie, czego początek?

Końcowa faza projektu, czyli ostatnie 10% realizacji, pochłaniające 90% jego całkowitego czasu trwania szczęśliwie dobiegło końca, tester przypieczętował, poszło w świat. Uff co za ulga, wreszcie... Klient podpisał odbiór, teraz to skończą się nadgodziny, będzie można odespać, umówić ze znajomymi, chwycić wiatr w żagle, w przenośni i dosłownie bo wreszcie trafi się wolny weekend, a za premię kupimy jacht (i starczy jeszcze na dom i samochód). Oj tak, premia będzie, bo jesteśmy ojcami tego sukcesu, płyniemy na fali euforii jak kapitanowie - cali na biało - w ten piękny, słoneczny dzień...

I tu do akcji wkracza service team. Ten zły, umoczony w brudnej robocie, z giwerami w rękach niczym Man in Black. Kilka miesięcy ustaleń funkcjonalności, kilka miesięcy FAT-ów, a koniec końców przycisk miał być czerwony, a nie niebieski, a użytkownik nie wiadomo jak sprowokował unknown error. I jak to się mogło stać? No cóż – w idealnym świecie, po wdrożeniu wszystko działa idealnie.

Tyle, że ponoć ideały nie istnieją. Gdy obudzimy się w poniedziałek, jacht zamieni się ponton, niczym karoca w dynię, za pasem kolejny projekt, więc o dłuższym śnie nie ma mowy, a człowiek z serwisu bo weekendowej batalii z bugami i gaszeniem pożarów taki jakiś z bardziej ludzką twarzą - może nie taki diabeł straszny ;). I jedna rzecz tylko się zgadza - na wspólnym wózku jedziemy, więc szanujmy siebie nawzajem. A! I trzymajmy się razem, tak w kupie najlepiej, bo w kupie siła ;), a będzie dobrze.
(Materiał dedykowany w szczególności programistom, testerom i serwisantom...)
Autor: Patrycja Klimas
Data: 15 października 2018
Labele:Open Space, Programowanie
Masz swoje przemyślenia na temat artykułu? Podziel się nimi!
Masz pytanie odnośnie zagadnienia omawianego w artykule?
Coś, co napisaliśmy, nie zaspokoiło Twojego głodu wiedzy?
Daj nam znać co myślisz i skomentuj artykuł na facebooku!

Stale się rozwijamy, a więc bądź na bieżąco!
Na ten adres będziemy przesyłać informacje o ważniejszych aktualizacjach, a także o nowych materiałach pojawiających się na stronie.
Polub nas na Facebooku:
Nasi partnerzy: stackshare
Javappa to również profesjonalne usługi programistyczne oparte o technologie JAVA. Jeśli chesz nawiązać z nami kontakt w celu uzyskania doradztwa bądź stworzenia aplikacji webowej powinieneś poznać nasze doświadczenia.
Kliknij O nas .


Pozycjonowanie stron: Grupa TENSE