Dlaczego nie wszystkie kursy mogą być za darmo?

Dlaczego nie wszystkie kursy na stronie javappa mogą być za darmo?

Pytanie kontrowersyjne, bo miło było by wszystko dostać bez dodatkowych opłat - przecież Java jest za darmo (no prawie), i w całej tej open source'owej technologii o to chodzi. Jest bezpłatna. Tak. Technologia owszem. Ale książki już nie. Prawda?

Prawda, ale książka to książka: ma autora, który musi otrzymać swoją gażę, jest wydawnictwo, które ma koszty a chce zarobić, dalej są dystrybutorzy itp. A internet jest bezpłatną alternatywą dla kosztownej ekipy redaktorskiej, jest miejscem gdzie pasjonaci programowania dzielą się za darmo wiedzą z innymi pasjonatami. I to jest fajne. Wszystko się zgadza. Dlatego i my - jako pasjonaci - dzielimy się z Wami olbrzymią częścią wiedzy, którą za darmo oddajemy w Wasze ręce.

Możecie powiedzieć, że jeśli ktoś jest dobry w tym co robi, to opisanie jego codziennej pracy, to bułka z masłem, bo przecież rzeczy, które tu serwujemy są łatwe. Są łatwe owszem, ale jak się wie, co i jak zrobić. Aby ta łatwość przyszła, i by móc lekką ręką pisać dobrej jakości kod, trzeba kupić i przeczytać kilka książek, odbębnić swoje na uczelni, później jeszcze popracować kilka lat w zawodzie programisty. Ot łatwizna. Chyba że ktoś jest genialny, ale jak powiedział Thomas Edison: "Geniusz to 1% inspiracji i 99% potu". Niestety. Nic samo się nie zrobi. Żeby zbudować wiedzę potrzeba czasu i swoje trzeba wypocić. Więc z szacunku dla własnej wiedzy i czasu poświęconego na jej zdobycie nie można oddawać wszystkiego za darmo. I żaden profesjonalny programista nie pracuje wyłącznie z pasji, bo za swoją pracę oczekuje od pracodawcy uczciwego wynagrodzenia. Przyjmijmy umownie, że działania programisty to takie 3xP: Pasja, Praca, Płaca - i wszystko jasne.
Praca w IT
Na przygotowanie materiałów poświęcamy dużo czasu, ponieważ dokładamy wszelkich starań, aby były one najwyżej jakości, zarówno jeśli chodzi o zawartość merytoryczną, jak i formę w jakiej są podane - przejrzystą i po prostu miłą dla oka, aby nauka była też przyjemnością, a nie tylko walką z wiatrakami. Można dostać darmowego pendrive'a w pakiecie na konferencji, a można wydać na niego kilkadziesiąt złotych. Ten drugi z doświadczenia posłuży nam dłużej ;), ot taka najprostsza różnica między tym co dobre a tym co za darmo. Wierzymy więc, iż nasza praca spełnia Wasze oczekiwania, a opłata jaką ponosicie z tytułu zakupu wybranych kursów jest gwarantem jakości i faktu, że dostajecie w tej cenie to, co najlepsze.
Autor: Patrycja Klimas
Data: 09 grudnia 2018
Labele:Open Space, Programowanie, Kursy
Masz swoje przemyślenia na temat artykułu? Podziel się nimi!
Masz pytanie odnośnie zagadnienia omawianego w artykule?
Coś, co napisaliśmy, nie zaspokoiło Twojego głodu wiedzy?
Daj nam znać co myślisz i skomentuj artykuł na facebooku!

Stale się rozwijamy, a więc bądź na bieżąco!
Na ten adres będziemy przesyłać informacje o ważniejszych aktualizacjach, a także o nowych materiałach pojawiających się na stronie.
Polub nas na Facebooku:
Nasi partnerzy: stackshare
Javappa to również profesjonalne usługi programistyczne oparte o technologie JAVA. Jeśli chesz nawiązać z nami kontakt w celu uzyskania doradztwa bądź stworzenia aplikacji webowej powinieneś poznać nasze doświadczenia.
Kliknij O nas .


Pozycjonowanie stron: Grupa TENSE