Światowe firmy używają Javy

W internecie można znaleźć wiele danych na temat tego jakie firmy używają konkretnych języków programowania. Czasem jednak - w gąszczu informacji - ciężko znaleźć konkretne i wiarygodne źródło. Naszą szczególną uwagę zwróciła strona https://stackshare.io. W tym miejscu gromadzone są właśnie informacje o wykorzystywaniu różnych języków i technologii, zarówno wśród firm jak i zarejestrowanych deweloperów.

Pod linkiem https://stackshare.io/java można się dowiedzieć, że Javy używają prawdziwi giganci tacy jak Netflix, Google, czy Spotify. O tym że duże korporacje korzystają z Javy pisaliśmy już wcześniej choćby w przypadku Netflixa (artykuł Netflix postawił na Spring Boota), ale na uwagę zasługuje fakt, że według tej strony zgłoszonych zostało już ponad 9 tysięcy firm oraz 21 tysięcy deweloperów z całego świata, którzy programują w Javie.

Oczywiście liczby podawane na stronach internetowych są zdecydowanie większe, niemniej trzeba pamiętać, że wiele osób/firm nie zostało jeszcze umieszczonych w portalu. W każdym razie na uwagę zasługuje podjęcie próby stworzenia jednego miejsca, w którym można przyjrzeć się "używalności" różnych technologii oraz poznać inne branżowe ciekawostki (jak choćby sekcja porównań).

Poniżej screenshot pochodzący ze wspomnianego portalu:
Autor: Jarek Klimas
Data: 26 stycznia 2020
Labele:Backend, Poziom podstawowy, Java Linki:
https://stackshare.io/java
Masz swoje przemyślenia na temat artykułu? Podziel się nimi!
Masz pytanie odnośnie zagadnienia omawianego w artykule?
Coś, co napisaliśmy, nie zaspokoiło Twojego głodu wiedzy?
Daj nam znać co myślisz i skomentuj artykuł na facebooku!

Stale się rozwijamy, a więc bądź na bieżąco!
Na ten adres będziemy przesyłać informacje o ważniejszych aktualizacjach, a także o nowych materiałach pojawiających się na stronie.
Polub nas na Facebooku:
Nasi partnerzy: stackshare
Javappa to również profesjonalne usługi programistyczne oparte o technologie JAVA. Jeśli chesz nawiązać z nami kontakt w celu uzyskania doradztwa bądź stworzenia aplikacji webowej powinieneś poznać nasze doświadczenia.
Kliknij O nas .


Pozycjonowanie stron: Grupa TENSE