Programowanie Java - jak zacząć?

Java - jak zacząć?
Choć z roku na rok coraz więcej osób wyraża zainteresowanie programowaniem, specjalistów w tej dziedzinie ciągle brakuje. Często wynika to z braku informacji na temat tego, od czego rozpocząć naukę. Z naszym kursem opanujesz podstawy Java, co otworzy drogę do dalszego rozwoju i poszerzania swojej wiedzy w tym zakresie.

Język programowania Java

Za każdym razem, gdy uczymy się czegoś nowego, zaczynamy od najprostszych czynności, które stanowią bazę do późniejszego rozwoju. Podobnie wygląda to w przypadku programowania. Językiem, który jest najczęściej polecanym rozwiązaniem na start, jest Java – powszechnie stosowany, łatwy do nauczenia i co najważniejsze, można przyswoić go samodzielnie. Programowanie w nim jest obiektowe, co jest jednym z powodów jego niesłabnącej popularności.

Historia Javy

Język programowania Java został stworzony w firmie Sun Microsystems, gdzie w 1991 roku grupa pod kierunkiem Jamesa Goslinga i Patricka Naughtona przygotowała proste rozwiązanie, które można uruchamiać na wielu platformach. Podstawowe koncepcje tego sposobu kodowania miały swoje źródło w Smalltalk i C++. Pierwsza, publiczna implementacja Java została wypuszczona przez Sun Microsystems w 1995 roku. W ten sposób światu ukazał się język, który z czasem zyskał ogromną popularność. Obecnie Java jest rozwijana pod kontrolą firmy Oracle, która kupiła firmę Sun Microsystems w 2010 roku.

Popularność języka Java

Skąd właściwie wzięła się jej sława i dlaczego skradła serca programistów? Najważniejszą cechą tego jezyka jest jego prostota. Java została stworzona jako łatwiejsza do zrozumienia alternatywa C++, w tamtych czasach zajmującego wysokie miejsca w rankingach popularności. Obecnie również rywalizuje na rynku z rodziną Microsoft, a dokładnie z językiem C# działającym pod kontrolą platformy .NET. I trzeba przyznać, że zwykle tę rywalizację wygrywa.

Nauka programowania w Javie to szansa na zaznajomienie się z niezwykle szeroką społecznością specjalistów z różnych zakątków świata. Rozbudowane fora, strony z poradami, blogi i platformy szkoleniowe to miejsca, w których można podzielić się pytaniami i własnymi przemyśleniami pojawiającymi się podczas nauki. Język jest bardzo uniwersalny, a programiści sądzą, że pisanie w nim aplikacji bywa znacznie szybsze. Jedną z jego kluczowych cech jest też jego kompatybilność, a konkretnie zgodność kodów pisanych dla różnych wersji. Tworząc nowe programy, można bez problemu korzystać ze starszych bibliotek.

Java jest wykorzystywana:
 • w warstwach backendowych aplikacji webowych
 • do tworzenia gier i oprogramowania desktopowego
 • do tworzenia aplikacji lub gier na Androida
 • w systemach osadzonych
Szerokie zastosowanie języka czyni go niezwykle interesującym, szczególnie dla osób, które planują zmienić branżę, jednak nie mają pojęcia, od którego sposobu programowania i jak powinny zacząć.

Kurs programowania Java online

Po poznaniu istoty i najważniejszych zalet Javy można zadać sobie pytanie, dlaczego wybraliśmy taką, a nie inną formę przekazu wiedzy? Przede wszystkim dostosowujemy się do potrzeb użytkowników, dbając dodatkowo o ich wygodę. Dzisiejsze czasy oferują mnóstwo sposobów nauki, także jeśli chodzi o pozyskiwanie informacji z zakresu programowania. Wybór szkolenia z kodowania zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji, ale i zasobów finansowych.

Chcąc zagłębić się w podstawy, można skorzystać z wielu pozycji książkowych na ten temat lub opłacić specjalny kurs. Choć obydwa sposoby mogą być skuteczne, najwięcej osób decyduje się samodzielne zdobywanie wiedzy online. W dzisiejszych czasach, gdzie stabilne połączenie z internetem nie stanowi żadnego problemu, edukacja w sieci stała się niezwykle skutecznym sposobem na przekazywanie przydatnych informacji i dzielenie się swoimi pomysłami.

Zalety nauki z kursów online

Przyswajanie wiedzy podczas spędzania czasu w internecie przynosi równie satysfakcjonujące efekty, jak pozostałe sposoby uczenia się. Największą przewagą jest jednak możliwość robienia tego w dowolnym miejscu i czasie, z wykorzystaniem wszystkich możliwych form przekazu. Jak wiadomo, skuteczna nauka to taka, która angażuje jak najwięcej zmysłów – możemy to osiągnąć, korzystając z odpowiednio skonstruowanych szkoleń w sieci, które działają w myśl tej zasady.

Kurs programowania Java online to:
 • brak konieczności wychodzenia z domu i możliwość uczenia się w dowolnym miejscu na świecie
 • samodzielna kontrola nad postępami, szybkością i dawkowaniem materiału
 • możliwość szczegółowego wytłumaczenia zagadnień z wykorzystaniem obrazu, filmu
 • rozwiązanie dopasowane do specyfiki przyswajanej wiedzy
Dodatkowo źródła internetowe są znacznie szybciej aktualizowane, dzięki czemu uczący się może być cały czas na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami. Zadania w sieci pozwalają na szybkie i skuteczne sprawdzenie się w praktyce. Oprócz tego będzie to dobre rozwiązanie dla osób zapracowanych, które chcą zdobywać wykształcenie w wolnym czasie. Duża elastyczność jest niepodważalną zaletą tego sposobu przyswajania nowych informacji.

Kursy JavAPPa – dlaczego warto

W związku z nieustającym zainteresowaniem nauką postaw języka Java przygotowaliśmy materiały, które mogą być źródłem efektywnej edukacji zarówno dla osób, które wcześniej nie miały z nim do czynienia, jak i tych zaznajomionych z tematem. Sprawdzą się zarówno w przypadku studentów, początkujących programistów, jak i tych bardziej doświadczonych specjalistów. Zadbaliśmy o przejrzystą formę i odpowiedni dobór treści, chcąc jak najlepiej przekazać cenne materiały. Krok po kroku przedstawiamy tajniki programowania i ich możliwe miejsca zastosowań. Łącząc te cechy z aplikacją online, uzyskaliśmy kompleksowy kurs, który umożliwia skuteczne i szybkie zdobycie wiedzy na temat Javy.

Jeśli zastanawiasz się jak zacząć programowanie, nasze szkolenie od podstaw poprowadzi Cię przez pierwsze etapy edukacji. Chcąc zaangażować jak najwięcej zmysłów użytkownika, umieściliśmy w podstawowywch materiałach (w Kursie Java) krótkie filmy, które pomagają w bardziej obrazowym przedstawieniu danego zagadnienia. Zaczynasz zupełnie od zera – instalacji, składowych języka i uruchomienia pierwszego programu, aby z czasem przejść na wyższe poziomy zaawansowania. Zadbaliśmy o nasycenie treści przykładami i przydatną literaturą. Zagłębiając zasady kodowania, masz dostęp do najbardziej aktualnych informacji i rozwiązań, które szybko możesz zastosować w praktyce.

Dodatkowe narzędzia i kursy

Oprócz kompleksowego szkolenia z podstaw oferujemy szereg innych materiałów, które mogą być pomocne dla przyszłych i obecnych programistów. Stanowią uzupełnienie procesu edukacji lub zupełnie odrębną wiedzę:
 • programowanie na bazie Springa
 • programowanie z użyciem frameworka Angular
 • praktyczny trening tworzenia aplikacji Web
 • Git - pierwsze kroki
 • Maven - pierwsze kroki
Podobnie jak w przypadku kursu programowania w Java, zadbaliśmy o wysoką jakość i przejrzystość pozostałych materiałów. Powyższa wiedza to nie wszystko – wciąż uzupełniamy treści o nowe, przydatne informacje dla osób początkujących i tych, które już znalazły swoje miejsce w branży.

Git - system kontroli wersji

Zadaniem kontroli wersji jest śledzenie wszystkich zmian, które są dokonywane w pliku, a także przywołanie jego poprzednich wariantów. Dawniej w tym celu był najczęściej wykorzystywany SVN, jednak z biegiem czasu znacznie wzrosły potrzeby w kwestii tego typu rozwiązań. Rezultatem było powstanie systemu Git. Z nami możesz dowiedzieć się między innymi tego, w jaki sposób działa oraz jak można z niego korzystać. Znajomość funkcjonowania kontroli wersji będzie bardzo pomocna przy tworzeniu swoich pierwszych projektów, dlatego programowanie stanie się łatwiejsze.

Kurs Spring w praktyce

W naszej aplikacji korzystamy ze Springa, który stanowi jedną z najpopularniejszych platform javowych. W związku z tym, że większość firm konstruujących oprogramowanie również pracuje z jego udziałem, postanowiliśmy uchylić rąbka tajemnicy na jego temat! Na naszej stronie dowiesz się, czym wyróżnia się Spring oraz jakie ma zastosowanie. Skupiamy się na najważniejszych informacjach, które mogą stanowić bazę do późniejszego rozwoju.

Niezależnie od tego, czy dopiero zastanawiasz się nad podjęciem szkolenia, czy już poznałeś odrobinę branży programistycznej, możesz skorzystać z naszych kursów online, poświęconych nauce programowania w Javie. Przeprowadzimy Cię przez każdy etap edukacji, czyniąc ją ciekawą i łatwą do przyswojenia. Pogłębianie wiedzy przez internet do dobry pomysł na start w branży, ale i poszerzenie umiejętności praktycznych dzięki dodatkowym kursom.
Autor: Jarek Klimas
Data: 11 maja 2019
Labele:Backend, Poziom podstawowy, Java Linki:
Kurs Java
Kurs Spring
Kurs AngularJS
Maven - Pierwsze kroki
Git - Pierwsze kroki
StartAPPa - Aplikacja Webowa Java
Masz swoje przemyślenia na temat artykułu? Podziel się nimi!
Masz pytanie odnośnie zagadnienia omawianego w artykule?
Coś, co napisaliśmy, nie zaspokoiło Twojego głodu wiedzy?
Daj nam znać co myślisz i skomentuj artykuł na facebooku!

Stale się rozwijamy, a więc bądź na bieżąco!
Na ten adres będziemy przesyłać informacje o ważniejszych aktualizacjach, a także o nowych materiałach pojawiających się na stronie.
Polub nas na Facebooku:
Nasi partnerzy: stackshare
Javappa to również profesjonalne usługi programistyczne oparte o technologie JAVA. Jeśli chesz nawiązać z nami kontakt w celu uzyskania doradztwa bądź stworzenia aplikacji webowej powinieneś poznać nasze doświadczenia.
Kliknij O nas .


Pozycjonowanie stron: Grupa TENSE